POKLON MOME GRADU Pjesmom i plesom u nogometnom navijačkom tonu

U prepunoj pakračkoj sportskoj dvorani večeras su se okupili roditelji, bake, djedovi i ostali na tradicionalnoj priredbi „Poklon mome gradu“ koji su došli podržati svoje najmlađe, vrtićance i školarce koji su kroz plesne i pjevačke točke demonstrirali svoj trud, zalaganje i rad tijekom godine. Ove godine djeca i nastavnici program su osmislili u navijačkom tonu u čast ovogodišnjeg obilježavanja stogodišnjice djelovanja i rada pakračkog nogometnog kluba „Hajduk“, pa su kostimografijom dominirale naravno crveno-bijele kockice, a za glazbenu podlogu mali izvođači izabrali su najpoznatije navijačke pjesme.

Svaka koreografija zaradila je gromoglasni pljesak s punih tribina, a uz dramsku sekciju KPD „Sloga“ koja je kratkom predstavom i konferansom posjetitelje povela kroz povijest pakračkog Hajduka, u programu su sudjelovali polaznici prekopakranskog područnog Dječjeg vrtića „Maslačak“, učenici i učitelji Osnovne glazbene škole Pakrac i Tamburaškog orkestra Pakrac, plesne skupine nižih razreda i mali zbor Osnovne škole braće Radića Pakrac, Plesni klub Dolce Pakrac-Lipik, plesna skupina Učeničkog doma Srednje škole Pakrac, najmlađi članovi KUD-a „Seljačka sloga“, a ratničke vještine pokazali su mali ratnici Bujinkan Seishin Dojo kluba Pakrac.

FOTOGALERIJA

Posjetitelje je pozdravila gradonačelnica Anamarija Blažević zahvalivši se svima koji svake godine vrijedno pripremaju program povodom Josipova te naglasila kako je ovim događanjem pakrački nogometni klub zasigurno dobio najljepši poklon za 100. rođendan.

Kao i svake godine, u službenom dijelu ovogodišnje priredbe dodijeljene su nagrade najboljim učenicima i nastavnicima osnovne i srednje škole te odgajateljima učeničkih domova u Pakracu koje je uručila gradonačelnica. Donosimo popis nagrađenih.

UČENICI (POJEDINAČNO)

Područna regionalna natjecanja prvo mjesto, Osnovna škola braće Radića

  • Adrijan Lucić, matematika
  • Marin Bedić, matematika
  • Leon Perić, povijest
  • Bojan Kojadinović, tehnička kultura
  • Lucija Androić, hrvatski jezik

Područna regionalna natjecanja prvo mjesto, Srednja škola Pakrac

  • Gea Zandona, biologija
  • Lara Radivojević, hrvatski jezik
  • Barbara Krejči, hrvatski jezik
  • Marijana Gašparović, talijanski jezik
  • Franko Kelemen, engleski jezik
  • Stela Sarić, njemački i hrvatski jezik, kemija
  • Martina Tomić, latinski jezik
  • Marija Šapić, latinski jezik
  • Anamarija Pavičić, povijest

GRUPE UČENIKA

Regionalna natjecanja prvo mjesto, Osnovna škola braće Radića

VJERONAUČNA OLIMPIJADA: Mateja Mladić, Sabina Bencištadler, Dorotea Mateš, Lucija Androić

RUKOMET (M): Lovro Nagy, Niko Čilić, Dino Josipović, Kristijan Paragi, Vedran Jović, Karlo Frajfogel, Filip Pintarić, Ivano Karačić, Marko Rovazdi, Roko Plažanin, Matej Tepurić, Patrik Mercluft, Karlo Tomić-Bobaš

RUKOMET (Ž): Lana Laura Ostrman, Karla Jurišić, Gabriela Madžarević, Erin Lepka, Tara Čelec, Nika Čelec, Maja Grgić, Zrinka Hihlik, Petra Hihlik, Lea Frajfogel, Nina Babojelić, Magdalena Dumančić

Regionalna natjecanja prvo mjesto, Srednja škola Pakrac

NOGOMET (M): Luka Vučina, Tomislav Pintera, Matej Nemeth, Tvrtko Krpan, Nikša Grubišić, Matej Žižak, Paštrik Kuzhnini, Domagoj Kačer, Franko Kelemen, Bruno Pjerabon, Leo Svjetličić, Josip Dupor

RUKOMET (Ž): Erna Grčević, Anja Mihaljević, Ela Fureš, Tamara Šolinc, Karolina Rendulić, Dorotea Speranza, Božana Velebit, Ana Dolak, Martina Zec, Marina Farkaš

BADMINTON (Ž), DOMIJADA: Vanesa Duvandžija, Barbara Hora, Lucija Dekalović, Sara Kapčević

Državna natjecanja drugo mjesto

PLESNI IZRAZ, DOMIJADA: Sandra Kozić, Maja Hodanovac, Marija Šapić, Karmen Kopić, Julijana Hoffmann, Laura Mogušar, Ivona Matić

Državna natjecanja treće mjesto

BADMINTON, DOMIJADA: Luka Poplašin, Luka Zelić, Pavle Franješević, Petar Matošević, Dominik Ivesa, Manuela Molnar, Martina Mihaljević, Marija Šapić, Sandra Kozić, Marija Hodanovac, Mia Lipičanin

PROSVJETNI RADNICI – MENTORI, Osnovna škola braće Radića

  • Milan Nadaždi, nastavnik tehničke kulture
  • Antonella Straga, učiteljica
  • Martina Nenadović Lneniček, nastavnica hrvatskog jezika
  • Zdenka Pelikan, nastavnica povijesti
  • Ivana Turuk, nastavnica vjeronauka
  • Martin Brkić, nastavnik matematike
  • Anđelko Lucić, nastavnik tjelesnog odgoja

PROSVJETNI RADNICI – MENTORI, Srednja škola Pakrac

  • Vesna Ančić, prof. biologije
  • Blanka Brkašić, prof. hrvatskog jezika
  • Branko Križan, prof. povijesti
  • Tanja Španjić, prof. hrvatskog jezika
  • Davorka Lokner, prof. njemačkog i engleskog jezika
  • Mira Radanović, prof. kemije
  • Marija Puškarić, prof. talijanskog jezika
  • Barbara Rožman, prof. latinskog jezika
  • Zvjezdana Šteković, prof. engleskog jezika
  • Mario Tušek, prof. tjelesne kulture
  • Jaroslav Šeba, odgajatelj
  • Luka Ogrizek, odgajatelj
  • Katarina Stokić, odgajatelj

Izvan kategorija posebnom odlukom gradonačelnice priznanja su primili učenici Osnovne glazbene škole Pakrac za postignuto drugo mjesto harmonikaša na natjecanju u Puli: Leon Kaurin i Josip Slijepčević te na istom međunarodnom susretu za treće mjesto Sven Andričić, a njihov mentor je prof. Ivan Golub.