POKLON MOME GRADU 2018: Kulturni užitak za roditelje, djedove i bake

Poznata je stvar da je „Poklon mome gradu“ jedna od najposjećenijih pakračkih manifestacija uopće. S obzirom na to da je pitanju dječja priredba – ništa čudno, no uvijek iznova raduje puna dvorana i tribine do posljednjeg mjesta ispunjene roditeljima, djedovima i bakama… Upravo onako kako je bilo danas. Više od 500 ljudi večeras je došlo pozdraviti vrtićarce i osnovnoškolce na ovoj tradicionalnoj dječjoj manifestaciji koja se godinama redovito održava pred Josipovo, u sklopu proslave Dana grada Pakraca.

Mališani su punim tribinama uzvratili uvijek simpatičnim nastupom, a jednosatni kulturni program, koji je ove godine tematski usmjeren na trgovište i obrtništvo, vješto je moderiran i vođen od strane glumačke sekcije KPD „Sloga“ Pakrac.
Podij je bio ispunjen budućnosti, a pljesak razdragane publike prvi su izmamili polaznici dvije grupe Dječjeg vrtića Maslačak iz Pakraca svojom točkom „Prodavačica ljubičica“.

FOTOGALERIJA

Potom je pjesmu Mije Dimšić „Život nije siv“, uz dirigiranje Aleksandra Gašparovića, u svom aranžmanu izveo pjevački zbor OGŠ Pakrac, nakon čega su učenici OŠ braće Radić otplesali „Vjenčanje u ponoć“. Poseban aplauz zaradili su mladi plesači Plesnog kluba Dolce koji su svoje plesne vještine prezentirali kroz točku „U crno bijelom“, a ovacije publike svojim je nastupom zaradio mladi solist Kristijan Kostić koji je u pratnji Tamburaškog orkestra Pakrac izveo skladbu „Naše malo misto“. Svoj rad su kroz pjesmu i ples predstavili i najmlađi članovi KUD-a Seljačka sloga iz Prekopakre.
Ovaj put u kulturno-umjetnički program ubrajamo i obraćanje gradonačelnice Anamarije Blažević koja je pozdravne riječi izgovorila vješto ukalupljene u rimu.

Kao i svake godine, u službenom dijelu ovogodišnje priredbe dodijeljene su nagrade najboljim učenicima i nastavnicima osnovne i srednje škole te odgajateljima učeničkih domova u Pakracu. Nagrade je podijelila gradonačelnica. Donosimo kompletan popis nagrađenih.

  • UČENICI

Područna (regionalna) natjecanja prvo mjesto, Osnovna škola braće Radića Pakrac
Marin Bedić, matematika
Leon Perić, povijest
Goranka Kosinc, tehnička kultura
Josip Robotka, talijanski jezik

Područna (regionalna) natjecanja prvo mjesto, Srednja škola Pakrac
Barbara Krejči, hrvatski jezik, biologija
Kristina Zednik, hrvatski jezik
Tvrtko Krpan, povijest
Stela Sarić, njemački jezik, kemija, latinski jezik
Kristina Zrno, biologija
Bruno Pjerabon, kemija
Vilim Svijetličić, kemija
Leo Svjetličić, matematika
Lucija Jeremić, biologija
Marija Marošević, biologija, talijanski jezik
Anna Pierobon, talijanski jezik
Gabriela Androić, latinski jezik

Državna natjecanja drugo mjesto (pojedinačna)
Ivana Prakljačić, kreativna skupina

Grupe učenika – regionalna natjecanja 1. mjesto
MALI NOGOMET: Jozipović Ivona, Osterman Lana Laura, Gruber Laura, Varat Lucija, Grgić Ivana, Kokalović Ana, Ferić Anette
VJERONAUČNA OLIMPIJADA: Valerija Ladan, Tomić Dorotea, Tihana Doležal, Mateja Mladić
BADMINTON: Franješević Pavle, Zulić Luka, Grgić Tomislav, Malčić Luka
RUKOMET (Ž): Pejša Leonarda, Čičković Ana, Romić Nives, Demartini Lorena, Grčević Erna, Remenar Deana, Fureš Ela, Šolinc Tamara, Mihaljević Anja, Keć Lana, Makarić Sara

Grupe učenika – državna natjecanja 1. mjesto Domijada
BADMINTON (Ž): Hora Barbara, Mihaljević Martina, Molnar Manuela, Lucija Dekalović

Grupe učenika – državna natjecanja 2. mjesto Domijada
BADMINTON (M): Franješević Pavle, Luka Poplašin, Grgić Tomislav, Malčić Luka

Grupe učenika – državna natjecanja 3. mjesto Domijada
PLESNA SKUPINA: Dominik Ivesa, Manuela Molnar, Martina Mihaljević, Marija Šapić, Sandra Kozić, Maja Hodanovac, Mia Lipičanin

  • PROSVJETNIM RADNICIMA – MENTORIMA – Osnovna škola braće Radića Pakrac

Zdenka Pelikan, nastavnica povijesti
Marija Puškarić, nastavnica talijanskog jezika
Nadaždi Milan, nastavnik teh.kulture
Martin Brkić,nastavnik matematike
Anđelko Lucić, tjelesna i zdravstvena kultura
Ivana Turuk, vjeronauk

PROSVJETNIM RADNICIMA – MENTORIMA – Srednja škola Pakrac
Vesna Ančić, prof. biologije
Blanka Brkašić, prof. hrvatskog jezika
Martina Kobetić Pušćenik, prof. biologije
Davorka Lokner, prof. njemačkog jezika
Branko Križan, prof. povijesti
Mira Radanović, prof. kemije
Dragan Marin, prof. matematike
Barbara Rožman, prof. latinskog jezika
Luka Ogrizek, odgajatelj
Irenka Šepl, odgajatelj
Katarina Stolić, odgajateljica
Mario Tušek, tjelesna i zdravstvena kultura